Webová stránka používa súbory cookies, prijmite ich používanie!

Cocoon hojdacia kvapka, závesná hojdačka

Závesné kreslo alebo cocoon hojdacia kvapka je jedným z najobľúbenejších produktov dielne Bobojca. Niet divu, pretože nejde len o obľúbenú hojdačku pre deti, ale aj pomôcku na rozvoj pohybových zručností u detí. Vo vnútri hojdačky je odnímateľný, pohodlný sedací vankúšik. Hojdacia kvapka je dokonalé miesto na šantenie, hru, dá sa v nej schovať alebo sa utiahnuť s dobrou knihou, upokojiť sa, dokonca aj zaspať.
Zoradiť podľa:

Myšlienka hojdacej kvapky: 

Moja staršia dcérka milovala chodítko a každý deň ho pomerne dlho používala, no keď som si prečítala niekoľko kritických článkov, začala som mať obavy kvôli pohybovému vývoju. Ak dieťa nelezie dostatočne dlho, nestimuluje pohybové centrum mozgu, môžu sa vyskytnúť problémy s koordináciou a neskôr s učením. Dokonca som ju vzala do centra rozvoja pohybu, kde sa zistilo, že je všetko v poriadku, začala chodiť pomerne skoro, keď mala 1 rok, ale mala som menšie obavy. Spomenula som si, ako vyzerala super hojdacia sieť, ktorú som videla v tomto centre, a tak som ju začala vyrábať. 

Výhody hojdacej kvapky:

Všetko si dôkladne naplánovala a hneď na prvýkrát som vytvorila fantastickú závesnú látkovú hojdačku. Moja dcéra ju milovala a mňa upokojoval pocit, že hojdacia sieť hojdajúca sa do všetkých strán núti dieťa vyvážiť, pracovať s pohybovým centrom a rozvíja pohybové zručnosti dieťaťa. Odvtedy som neustále pracovala na zdokonaľovaní, no dnes môžem povedať, že sedací vankúš závesnej hojdačky zohrievam asi najčastejšie.
Môže ísť o skvelé útočisko, no keď dieťa túži po šantení a zábave, môže tiež odčerpať prebytočnú energiu.

Dizajn hojdacej kvapky:

Myslím si, že závesná hojdacia kvapka Bobojca je sama o sebe vynikajúcim kusom nábytku. Jedinečné usporiadanie, dizajn, veselé farby sú klenot každého bytu, záhrady alebo detského ihriska. 

Vnútorná béžová farba je dostatočne neutrálna, upokojujúca, ľahko sa čistí. 

 

Dôvody, prečo milujete hojdačku Kvapku:

Závesná hojdačka Kvapka je obľúbeným výrobkom z dielne Bobojca, pretože je nielen dobrou hračkou, ale aj prostriedkom na rozvoj pohybu. Vo vnútri hojdačky sa nachádza aj pohodlný vankúš na sedenie, takže sa dá používať samostatne.

Hojdačky sú navrhnuté na mieru, aby skutočne vyhovovali potrebám detí. Hra v nich má mnoho výhod vrátane rozvoja zmyslu pre rovnováhu a pohybovej koordinácie detí. Hojdačka tiež rozvíja zmysel pre rytmus a priestorové vnímanie.

Hojdačka sa dá inštalovať vonku aj vo vnútri, takže je možné ju používať po celý rok.

 

Ako povesiť chytre závesnú hojdačku v byte?

Tiež ste sa rozhodli vyhovieť neustálym prosbám svojho dieťaťa a konečne nainštalovať hojdačku v byte? Uvidíme, čo bude treba:

 

Kam ho môžete umiestniť?

Existuje mnoho miest, kde sa dá bezpečne upevniť a používať, ale aj tak sa oplatí vybrať spoľahlivejšie miesto, napríklad menej frekventovanú časť miestnosti alebo zárubne, prípadne silný vodorovný konár stromu na záhrade.

 

Vnútri:

Za starých čias sa do zárubne vždy navŕtali dva háčiky a na ne sa zavesila malá drevená hojdačka, ale v súčasnosti existuje mnoho spôsobov, ako to urobiť. Môžete si vybrať metódu s dverným rámom, ale môžete uvažovať aj o háku navŕtanom do stropu alebo o samostatnom stojane, ak nechcete vŕtať do stien/stropu.

Keď ste sa rozhodli pre spôsob upevnenia hojdačky, ďalším krokom je určiť pre ňu miesto, napríklad nevyužitý kút v detskej izbe (ak ho máte) alebo bezpečné miesto v obývačke. Stačí len posúdiť, či je pre hojdačku dostatok miesta (mali by ste počítať s približne 4 m2), a potom ju zostaviť a pevne pripevniť.

 

Môže byť umiestnená mimo domu

Vo väčšine záhrad sa určite nachádza nejaká hojdačka zavesená na nižšom konári stromu, na ktorej sa deti môžu hrať za dobrého počasia. Našťastie môžete hojdačku pripevniť aj na strom, aby si vaše dieťa mohlo užívať slnečné lúče a načerpať veľa vitamínu D počas hry v prírode.

Ak sa rozhodnete pre tento spôsob, nepotrebujete ani hák, jednoducho priviažete slučku na konár stromu a hojdačku na ňu zavesíte. Najlepšie je zvoliť silnú a stabilnú vodorovnú časť, pretože to je najvhodnejšie miesto na ukotvenie hojdačky.

 

Akú hojdačku si vybrať?

Určite potrebujete stabilnú hojdačku, ktorá nemá malé časti, ktoré odpadávajú, nedá sa rozhryznúť, nedá sa ľahko zlomiť, nezraní vaše dieťa...

Závesná hojdačka Bobojca to všetko spĺňa a dá sa pripevniť niekoľkými spôsobmi, takže nech už si vyberiete akýkoľvek spôsob, hojdačka bude pre vás dobrým riešením a vaše dieťa si ju zaručene zamiluje. Táto hojdačka je navrhnutá tak, aby počas hry rozvíjala zmysel pre rovnováhu a koordináciu vášho dieťaťa. S podobnými hojdačkami ste sa mohli stretnúť vo väčšine herní na rozvoj zručností, napríklad ako s osvedčeným nástrojom používaným v terápii senzorickej integrácie podľa Ayres.

 

Keďže sa hojdačka Bobojca pohybuje nielen dopredu a dozadu, ale aj všetkými smermi v priestore, ponúka viac zábavy ako "klasická" hojdačka a vďaka jej konštrukcii si môžete trochu zdriemnuť alebo sa učiť, čítať či robiť, čo sa vám páči.

Je vyrobená z odolného materiálu s keprovou väzbou a dodáva sa s dvoma metrami lana na zabezpečenie spoľahlivej stability, takže ju môžete používať aj vy dospelí. Môžete ho použiť na krátky odpočinok alebo ho zabaviť na dlhšie s dobrou knihou v ruke, pokiaľ z neho dokážete dieťa vylákať.

 

Túto hojdačku môžeme odporučiť ako darček k narodeninám, ku dňu detí alebo ako povzbudenie v priebehu školského roku, nehovoriac o jej účinkoch na zlepšenie pohybových schopností.

 

Už máte závesnú hojdaciu kvapku? Ak nie, kúpte si ho, nech je vaše dieťatko šťastné!