Webová stránka používa súbory cookies, prijmite ich používanie!

Soľné vankúše - vo všetkých farbách

Vyberte si z rozkošných zvieratiek alebo tradičných soľných vankúšov, vložte ich medzi vankúše alebo sa s nimi hrajte, aby ste si mohli vychutnať blahodarné účinky soli a harmančeka!

Zoradiť podľa:

Ako používať soľný vankúš?

My v dielni Bobojca sme vymysleli niečo nové

História soľného vankúša siaha do minulosti. Naše babičky dokonca dávali soľ do škaredých ponožiek, aby pri zahriatí utišili bolesť uší. Bolo to do značnej miery efektívne, ale do rána bolo všetko plné soli, naša citlivá pokožka bola poštípaná soľou a ani pohľad na ponožky nebol ten najkrajší.

tanácsok a sópárna használatához

Rozhodli sme, že tradíciu premeníme podľa vkusu dnešných detí. Veď kto by sa nechcel túliť k rozkošnej sove? Kto s ňou nechce spať? Alebo mať v postieľke krásnu ozdobu? Kto by nechcel zacítiť príjemnú vôňu soľného vankúša? Rok sme nestretli dieťa, ale ani dospelého, ktorému by sa nepáčil niektorý zo soľných vankúšov Bobojca.

Aké je naše tajomstvo? Sópárna prevenciós használata

A prečo má soľný vankúš toľko spokojných malých používateľov? Jediné, čo môžeme povedať, je, že si to musíte vyskúšať! Sami by sme si ani len nepomysleli, že nás naši zákazníci budú mať tak radi. Pretože v dielni Bobojca dopĺňame každý zo soľných vankúšikov aj prospešným harmančekom, aby sme mohli ďalej zosilňovať jej účinok na sliznice.

Užitočné tipy na používanie soľných vankúšov:

  1. Soľný vankúš pri izbovej teplote: soľný vankúš Bobojca je možné ľahko používať pri izbovej teplote. Ak uložíte jeden alebo viacero vankúšov do postieľky k bezprostrednej blízkosti vankúšov, vždy si môžete vychutnať blahodárne účinky soli a príjemnú vôňu harmančeka. Soľ, ktorá sa z látky jemne odparuje nepretržite a šetrne, môže byť prospešná pri suchom kašli
  2. Soľný vankúš - ohrievanie: pri ohrievaní v rúre možno zmierniť zápalové alebo konvulzívne procesy (napr. bolesti uší, bolesti brucha, sínusitídy), ktoré je možné zmierniť teplom, vďaka vynikajúcemu zadržiavaniu soli v teple. Harmanček môže zvýšiť priaznivý účinok, pretože vám môže pomôcť cítiť sa lepšie pri vdýchnutí.
  3. Soľný vankúš - na ľade! Soľný vankúš udržuje teplo skutočne dobre, ale ak ho vložíte do do mrazničky, môžete si jeho príjemný chladivý efekt užívať takmer rovnako dlho! Každý zo soľných vankúšov Bobojca vám tak môže pomôcť „vysušiť“ námrazu, otlaky, opuchy po očkovaní.

Samozrejme, soľný vankúš nenahrádza lekárske vyšetrenie

Myšlienka soľných vankúšov:

Všetko sa začalo naplnením ponožky so soľou, ktorá sa často využívala v období prechladnutia. Všimla som si, že ak večer priložím soľnú ponožku na boľavé uško a soľný vankúš je blízko k hlavičke dieťaťa, v noci menej kašle a chrapoce.

Potom som si o tejto téme začala čítať a všetko som pripisovala blahodarným účinkom soli. 
Deťom sa však soľné vankúše, teda ponožky naplnené soľou nepáčili a soľ sa im vždy vyliala... tak som ju zabalila do roztomilého vankúša v tvare sovy a doplnila krištáľovú soľ kvetmi harmančeka. Odvtedy si soľný vankúš obľúbili a deti, každý deň zaspávajú so soľou. Následne sa ukázalo, že podobnú potrebu majú aj iné rodiny s malými deťmi, pretože bolesť uška sa môže prejaviť kedykoľvek, stačí mierny vietor a ťažkosti sú na svete. Navyše, kto má rád soľné ponožky! :)

Výhody soľného vankúša:

Soľný vankúš je mimoriadne užitočný, môžete ho používať pri izbovej teplote, prípadne ho môžete mať neustále medzi vankúšmi! Slaná klíma, vdýchnutie drobných čiastočiek soli, vyživuje sliznicu a vytvára ochrannú vrstvu, na ktorej sa patogény nedokážu množiť vo veľkej miere. Inhalácia harmančeka má tiež protizápalový účinok. Po zahriatí je soľný vankúš skvelý pri zápaloch uší a tváre, bronchitíde a po ochladení ho môžete použiť na ochladenie natiahnutých svalov alebo pri zápale po očkovaní.

Dizajn soľného vankúša:

Myslím si, že motív sovy je obľúbený už niekoľko rokov. Na svoje dobyvateľské turné sa sova vydala pred pár rokmi tak, že sa objavil jej motív aj v doplnkoch a bytovom vybavení. Aj my z rodiny sme sa stali obľúbencami sovy, takže nebolo pre nás otázke, ktoré zviera bude prototypom prvého liečivého vankúša v dielni Bobojca. Našu ponuku soľných vankúšov samozrejme plánujeme v budúcnosti neustále rozširovať, budeme mať viac soľných psov, soľných mačiek a máme aj zopár nových nápadoch, s ktorými by sme chceli vankúšik spestriť.