Webová stránka používa súbory cookies, prijmite ich používanie!
10.85€
Množstvo:db

Soľný vankúš veľká sova ružové bodky

10.85€
Materiál:
Textil
Odporúčaný vek:
0-99
Množstvo:db
Dostupnosť: Na sklade
Cena za dopravu 6.79€
Priemerné hodnotenie: Nehodnotené
Hravé dni, pokojné noci

Recenzie

K tomuto produktu ešte nebola napísaná žiadna recenzia.

Popis:

SOĽNÝ VANKÚŠ S HARMANČEKOM SOVA VEĽKÁ

Aké má výhody, okrem toho, že ho deti aj dospelí milujú? Radi sa s ním hrajú, túlia sa k nemu, používajú ho v sedacom vaku...majú ho ako dekoráciu.

Má však veľmi dôležitú vlastnosť, vďaka ktorej je taký užitočný.

Máme na mysli zloženie solí a liečivých rastlín, ktoré sa ukrývajú vo vankúšiku.

Soľ má vynikajúcu vlastnosť udržiavania tepla a vybrané liečivé bylinky sú známe svojimi aromaterapeutickými účinkami. Soľný vankúš je možné použiť v nasledujúcich prípadoch:

  • bolesť brucha
  • bolesť ucha
  • prechladnutie
  • zápal vedľajších dutín
  • kašeľ
  • alergia
  • astma
  • zápaly

na zmiernenie príznakov vyvrtnutia, zranení. 
Soľný vankúšik sa zahrieva v rúre na teplotu vhodnú pre nás (to je asi 20 minút pri nízkej teplote). Môžeme ho však aj zmraziť, potom ho musíme schladiť v mrazničke. Soľ dokonaje udržuje chlad a vytvára "suchý studený" povrch, pomocou ktorého môžete zmraziť svoje zranenia. 
V noci sa bábätko pritúli k svojmu obľúbenému liečivému kamarátovi Bobojca, zatiaľ čo cenné zložky soli sa neustále rozpúšťajú, čím obohacujú množstvo negatívnych iónov vo vzduchu, sterilizujú vzduch a majú pozitívny vplyv na stav jeho slizníc. Prakticky vo vlastnej posteli, v bezprostrednej blízkosti soľného vankúša, si môžeme vytvoriť malé soľné útočisko.
Soľné vankúšiky sú doplnené harmančekom. Harmanček je úžasná liečivá rastlina, ktorá má aj pri vdýchnutí baktericídny účinok. Zvyšuje tiež protizápalový účinok!

Použitie

Ohrievanie (v teplovzdornej miske po dobu 20 minút v rúre na pribl. 50 stupňov):

Soľ má vynikajúci účinok udržovania tepla, takže si môžete príjemné teplo vychutnať v problémových oblastiach skutočne dlho. Môže sa hodiť pri akýchkoľvek príznakoch, pri ktorých je ohrievanie príjemné, napr. bolesť uší, brucha, zápal prínosových dutín.
Zmrazenie (vložte vankúšik v igelitovom vrecúšku do mrazničky na 30 minút):

Prakticky sa používa namiesto ľadového zábal, veľkou výhodou je, že dlhodobo udržuje chlad a neroztopí sa, vďaka čomu nebude vaše oblečenie mokré. Je to teda užitočné pri rôznych športových úrazoch, vyvrtnutí, pomliaždeninách!
Používanie ako vankúš na spanie:

Ak nie je potrebné ohrievanie, mal by byť vždy medzi vankúšmi pri izbovej teplote. 
Vďaka horkosti tváre a dýchaniu sa prospešné zložky soli rovnomerne rozpúšťajú po celú noc.

Každodenné použitie môže pomôcť zmierniť dýchacie ťažkosti.

Vďaka prirodzenému analgetickému účinku môže byť vhodný pre každého člena rodiny.

Pozor! Vôňa harmančeka nie je toxická. Používanie je bezpečné aj u dojčiat. U osôb citlivých na rastlinné zlúčeniny sa v niektorých prípadoch môžu vyskytnúť alergické reakcie (začervenanie). V takom prípade pozastavte používanie!

Upozornenia

Dbajte o to, aby si ich deti nevkladali do úst. Pri ohrievaní dbajte o to, aby nedošlo k prehratiu, pretože horúci soľný vankúš môžu spôsobiť zranenie!
Zloženie: poťah zo 100% bavlny, obsahuje 1,5 kg kryštalickej morskej soli, 10 g harmančeka
Mám si vybrať veľký alebo malý soľný vankúš? 

Výber záleží najmä od veku dieťaťa. S malým vankúšikom sa dokáže hrať aj ročné dieťa, môže ho so sebou nosiť, no táto veľkosť je kompaktnejšia aj pre škôlkarov.

Na druhej strane je dôležité zamyslieť sa, kde a ako ho použiť.

Ak ho budete používať vy alebo väčší súrodenec, resp. je určené pre väčšie dieťa, alebo by boli trvale medzi vankúšmi, odporúčame zvoliť väčší rozmer.

Veľký soľný vankúšik si vďaka vyššej solnej hmote udržuje teplo dlhšie a soľ sa z látky väčšej povrchovej plochy odparuje intenzívnejšie.

Rozmery a hmotnosť: 20 x 25 cm; 1,5 kg